18 Gusht – Epidamn Film- PREMIERE “Humanisti i Heshtur”

18 Gusht - Epidamn Film “Ana”, Skenari dhe Regjia Ajola Daja. “Mëngë Këmishe”, Skenari dhe Regjia Suela Baka. “Buka”, Skenari dhe Regjia Blerta Kelmendi. “Humanisti i heshtur” , Skenari e Regjia Merita Cocoli PREMIERË Dinastia “Tedeschini”, skenari Vali Qyrfyçi e Rovena Rrozhani, Regjia Anila Varfi.

Advertisements

18-19-20 Gusht Ekspozitë “Edhe unë jam një vepër arti” e artistes Soela Zani

Ekspozita e Artistes Soela Zani "Edhe unë jam një vepër arti" në bashkëpunim me Fondacionin Down Syndrome Albania  një ekpozitë Fotografike me veshje bashkë me femijët me Sindromin Down ne galerinë e amfiteatrit...  

13-14 Gusht “BINJAKËT”(Menehmët) e PLAUTIT PREMIERË me Regji të Driada Dervishit!

Premiera Binjakët e Plautit rikthehet pas 2200 vjetesh sërisht në Epidamn kësaj here me regji të Driada Dervishit me nje kast aktorësh fantastikë të Teatrit A.Moisiu Subjekti: “Binjakët”, një komedi e shkruar 2200 vjet më parë nga autori i antikitetit Plauti, është një premierë, e cila do të vihet në skenën e amfiteatrit romak të … Continue reading 13-14 Gusht “BINJAKËT”(Menehmët) e PLAUTIT PREMIERË me Regji të Driada Dervishit!