Rikthehet Sonte “BINJAKËT” e PLAUTIT në Koko Fest nën Regjinë e Driada Dervishi!

Premiera "Binjakët" e Plautit rikthehet sonte në KoKo Fest Korçe me regji të Driada Dervishit me nje kast aktorësh fantastikë të Teatrit A.Moisiu Durrës. Vepra e shkruar 2200 vjetësh më parë vjen pas shfaqjes për herë të parë në Festivalin Verë në Epidamn në Qytetin e Durrësit, Epidamni i Lashtë.   Subjekti: “Binjakët”, një komedi e … Continue reading Rikthehet Sonte “BINJAKËT” e PLAUTIT në Koko Fest nën Regjinë e Driada Dervishi!

Advertisements

20 Gusht-Nata Përmbyllse-Mozart Cocktail dhe Ekspoziten “Edhe unë jam një vepër arti”

Festivali "Verë në Epidamn"sonte zhvillon natën mbyllse të festivalit me Ekspozitën e Fotografes Soela Zani dhe Koncertin mbyllës Mozart Cocktail me Sopranon e ftuar Arlinda Morava me pjesemarrjen e veçantë të Aktores Aishe Stari sonte në ora 21:00 Gjithashtu e pranishme në ekspozitë do jetë edhe fotografja e Ekspozitës Soela Zani. Një mbrëmje e magjishme … Continue reading 20 Gusht-Nata Përmbyllse-Mozart Cocktail dhe Ekspoziten “Edhe unë jam një vepër arti”